Osłony okienne na niestandardowe okna

Osłony okienne na niestandardowe okna

Okna to nieodłączny element budowy domu. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, w projektach domów zaczęły pojawiać się okna o niestandardowych wymiarach oraz kształtach. Architekci co rusz prześcigają się w wymyślaniu kolejnych, natomiast inwestorzy marzą o czymś, co wyróżni ich dom. Okna są elementem domu, który najbardziej rzuca się w oczy. Problem pojawia się wtedy, gdy jednak zdecydujemy się na nietypowe okna. Dlaczego można tak powiedzieć? 

Po przeprowadzce do nowego miejsca chcemy jak najszybciej osłonić wnętrze swojego domu przed ciekawskimi spojrzeniami zza płotu. W marketach budowlanych oraz większych supermarketach można kupić gotowe rolety. Okazuje się jednak, że posiadają one standardowe wymiary, które w żaden sposób nie będą pasować na nasze okno. Dodatkowo wybór koloru jest mocno ograniczony. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy w takim razie pozostaje nam jedynie firanka lub zasłona? 

Nic bardziej mylnego! 

Prezentujemy poniżej kilka rodzajów osłon okiennych, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów

  • Roleta rzymska

Ten rodzaj rolety pasuje do niemal każdego stylu i rodzaju wnętrza. Roleta rzymska sprawdzi się zarówno w nowoczesnych przestrzeniach, jak i pomieszczeniach urządzonych na wzór rustykalny czy angielski. Co jest głównym atutem takiej rolety? W zależności od rodzaju materiału, na jaki się zdecydujemy, roleta przybierze odpowiedni kształt

Poza tym wspomniana roleta posiada unikalny mechanizm, który pozwala na to, aby całkowicie zdemontować roletę, na przykład, gdy chcemy ją wyprać w pralce. Czy to błąd w pisowni? Nie! Rolety rzymskie to jedyne rolety, które można prać w pralce. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób, które lubią zmieniać dekoracje, w zależności od pory roku. Oczywiście program prania powinien być dostosowany do rodzaju tkaniny, z którego wykonana jest roleta. Ważne jest także, aby nie stosować przy tym silnych środków czyszczących. Mogłoby to uszkodzić delikatny materiał, z którego wykonana jest roleta.

Oprócz tego rolety mogą być sterowane elektrycznie. W naszej ofercie posiadamy między innymi rolety sterowane pilotem, rolety sterowane elektrycznie z napędem solarnym oraz rolety zintegrowane z systemem inteligentnego domu. Roletę można ustawić, aby opuszczała się automatycznie w czasie naszej nieobecności w domu.

  • Roleta dzień – noc

Jest to wybór idealny szczególnie do pokoju dziecięcego. Ustawienie rolety na funkcję noc, ułatwi maluchowi zaśnięcie w ciągu dnia i poprawi komfort wypoczynku. Rolety dzień-noc wykonujemy na wymiar, więc jak najbardziej mogą być zamontowane na nietypowych oknach. 

Będzie to odpowiednia osłona również na większe okna, ponieważ maksymalna wysokość rolety to 230 metrów. Jeżeli nie jesteś pewien, w jaki sposób odpowiednio zmierzyć okno do takiej rolety, stawiamy się do dyspozycji.

Podobnie jak rolety rzymskie, roleta dzień-noc także może być sterowana elektrycznie oraz działać z systemem Smart Home. Rolety, które mamy w swojej ofercie są wykonane z materiałów najwyższej jakości. 

  • Plisy

Plisy pasują do okien trójkątnych, trapezowych oraz okrągłych. Montaż plisy jest bardzo łatwy, a same rolety łatwe w obsłudze oraz czyszczeniu. Oprócz wymiarów, na jakie ma być wykonana plisa, możesz także zdecydować o materiale. Do wyboru jest mnóstwo wzorów i rodzajów faktur. 

Dodatkowo możesz dostosować do swoich potrzeb sposób zwijania rolety. Do wyboru jest sznurek, uchwyt lub łańcuszek. Wszystko zależy od Ciebie oraz od stylu, w jakim planujesz urządzić swoje cztery kąty. 

Co jeszcze wyróżnia ten rodzaj osłony? Warto zauważyć, że plisa składa się zarówno od góry, jak i od dołu. Zapewnia to całkowitą dowolność w ustawieniu rolety. 

Innym atutem jest sposób montażu. Plisa montowana jest w świetle szyby. Jaki ma to wpływ na jej użytkowanie? Przede wszystkim umożliwia to całkowicie bezkolizyjne otwieranie okna w pionie oraz w poziomie. Dotyczy to także drzwi balkonowych. 

Wśród jakiego rodzaju plis można wybierać? Wszystko zależy od funkcji, którą chcemy osiągnąć. Możliwości jest naprawdę dużo. Na przykład plisa może być pokryta powłoką antyrefleksyjną, która sprawi, że pomieszczenie nie będzie się nagrzewać od światła słonecznego.   

Inną zaletą plisy jest możliwość delikatnego prania ręcznego. Zależne jest to jednak od rodzaju materiału, na jaki się zdecydowaliśmy. 

Podobnie jak wspomniane już wcześniej osłony, plisy także mogą działać wspólnie z systemem Smart Home, być sterowane elektrycznie oraz pilotem.

Co wspólnego mają wszystkie wymienione wyżej osłony?

Oto krótkie podsumowanie:

  • Podwyższa komfort snu
  • Zapewnia prywatność i zwiększa bezpieczeństwo
  • Stanowi dodatkową barierę izolacyjną
  • Zapobiega zbytniemu nasłonecznieniu pomieszczenia
  • Możliwość dopasowania do niestandardowego wymiaru okna
  • Wykonanie na wszystkich kształtach okien 
  • Sposobność zaciemnienia pomieszczenia w ciągu dnia

 

Wybór odpowiedniej rolety zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb domowników. Niezależnie od tego, jakie wymiary oraz w jakim kształcie posiadasz w swoim domu okna, u nas z pewnością znajdziesz roletę, która zaspokoi spełni Twoje oczekiwania. W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.

 

bg_image

Zamów pomiar roletZostaw swój nr tel. Oddzwonimy do Ciebie i zaproponujemy dogodny termin.