Jeśli masz pytania lub chcesz zamówić pomiar, zapoznaj się z zasadami działania naszej firmy „Kliknij w link” lub zadzwoń 71 724 50 85

  • Obsługa za pomocą uchwytu, brak łańcuszka lub sznurka do obsługi
  • Możliwość dowolnego ułożenia na oknie (można stosować jako zazdrostkę)
  • Pasuje do wszystkich typów okien
  • Możliwość zasłonięcia okien o nietypowych kształtach tj. trójkąt, trapez, okrąg
  • Modele sterowanie elektrycznie do okien dachowych, zadaszeń tarasów, pergoli, świetlików itp.
  • Wykonywane na indywidualny wymiar
  • Atrakcyjne ceny producenta

Plisy, czy inaczej rolety plisowane to rodzaj rolet, które niemalże szturmem podbiły rynek osłon okiennych. W ten sposób zagościły na oknach wielu naszych klientów, ciesząc oczy i spełniając swoje funkcje. Czym wyróżniają się rolety plisowane? I dlaczego warto się na nie zdecydować?

Rolety plisowane – charakterystyka

Rolety plisowane to nietypowy rodzaj osłon okiennych, które zbudowane są z materiału roletowego. Składają się w efektowną harmonijkę, chowając tkaninę prawie całkowicie. Dzięki temu po złożeniu nie rzucają się w oczy. Rozkładają się natomiast w roletę, osłaniając światło szyby, a tym samym widok z zewnątrz.

Wyjątkowość tego rodzaju rolet na okna to fakt, że składa się ona zarówno od dołu rolety, jak i od góry. Pozwala to przemieszczać roletę w poziomie, na wybraną przez siebie wysokość. Tym samym może zasłaniać jedynie wybraną część okna, nie blokując całkowicie wpadających promieni słonecznych. Manewrowanie roletami obsługuje się przy pomocy uchwytów w profilu rolety lub znanym już rozwiązaniem sznurkowym.

Rolety plisowane montowane są w świetle szyby. Pozwala to na swobodne otwieranie okna, zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Oferujemy Państwu plisy wykonane z materiałów zaciemniających, które dbają o blokowanie wpadającego światła. Plisy pokryte powłoką antyrefleksyjną, które dbają o zmniejszone nagrzewanie pomieszczeń. A także plisy zbudowane z podwójnego materiału w kształcie plastra miodu. Wiele rodzajów plis, wśród których każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie i swojego domu.

Zastosowanie plis

Rolety plisowane podbijają rynek konsumencki z powodu wielu swoich zalet. Jedną z nich jest właśnie wpasowywanie się w każdy wystrój wnętrza, nie narzucając przy tym żadnych ram. Dzięki temu z powodzeniem odnajdą się w każdym pomieszczeniu domu – w pełnym ciepła i przytulności salonie, jak i w prywatnej sypialni. Zapewni komfort prywatności, a kiedy zajdzie taka potrzeba, wpuści do pomieszczenia ogrom światła.

Plisy montowane są w świetle szyby, czyli możemy je zainstalować także w trudniejszych do aranżacji drzwiach balkonowych. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy swobodnie operować drzwiami, bez obaw o ewentualne uszkodzenie rolet.

Dodatkową zaletą z zastosowania plis jest także dopasowanie ich kształtu do kształtu okna. Okna okrągłe, trójkątne, czy nawet trapezowe nie stanowią dla nich wyzwania. Plisy mogą zostać dopasowane pod podane przez Państwa odpowiednie wielkości i wymiary, dzięki czemu wpasują się idealnie.

W naszej ofercie znajdą Państwo plisy o dwóch szerokościach – 20 mm oraz 50 mm (XL-PLEAT). Wszystkie plisy wykonujemy na zamówienie klienta, dlatego podane wartości jesteśmy w stanie dopasować pod indywidualne potrzeby.

Czyszczenie plis

Kolejną zaletą jest możliwość pranie niektórych materiałów, z których wykonujemy rolety. Plisy mogą zostać poddane delikatnemu praniu ręcznemu w temperaturze do 30*C. Należy jednak zachować ostrożność, aby zachować formę i zagięcia materiału.

Dlaczego jest to taka ważna zaleta? Osłony okienne pomimo tego, że często je używamy, zbierają z pomieszczenia kurz. Czyszczenie rolet to nie tylko opcja, ale w wielu przypadkach wręcz konieczność. Szczególnie wśród osób, które zmagają się z alergią na kurz i temu podobnymi schorzeniami. Dbanie o niski poziom kurzu unoszącego się w powietrzu może stanowić wówczas wyzwanie.

Plisy w wersji sterowanej elektrycznie

– napęd elektryczny z zasilaniem 230V
– napęd elektryczny z zasilaniem solarnym (bez konieczności doprowadzenia kabli)
– napęd elektryczny bateryjny (bez konieczności doprowadzenia kabli). Ładowanie silnika co ok. 6 miesięcy przy standardowym użytkowaniu
– możliwość montażu na świetlikach dachowych lub na oknach dachowych
– sterowanie za pomocą pilota lub za pomocą smartfona dzięki Smart Home
– Smart Home – możliwość sterowania TV, światłem lub innymi urządzeniami elektrycznymi. Możliwość ustawienia scen (otwierania zamykania, zapalania światła itp.) na czas dłuższej nieobecności w domu.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zmierzyć okno do plis?

Plisy montowane są pomiędzy ramami okna, z tego powodu właśnie te wartości będą wyznacznikiem szerokości rolety. W razie konieczności możemy na wysłanym przez Państwa zdjęciu wskazać, które dokładnie elementy należy zmierzyć. Inną opcją jest także skorzystanie z darmowego wsparcia naszych specjalistów.

Jak wygląda montaż plis?

Montaż rolet plisowanych nie jest skomplikowany. Każdy rodzaj rolet, które dostaniecie Państwo w naszym sklepie, posiada swoją instrukcję montażu. Dostęp do niej oferujemy także online, dzięki czemu jeszcze przed zakupem można się upewnić co do jej skomplikowania.

Oferujemy także dodatkowo płatną usługę montażu na terenie Wrocławia i Zamościa. Dzięki temu będziecie mieli Państwo pewność co do skuteczności i dokładności instalacji.

Czy czyszczenie plis może zniszczyć materiał?

Nieodpowiednio dobrane środki do czyszczenia tkaniny mogą zniszczyć jej strukturę. Zbyt intensywnie czyszczenie może pozostawić niechciane ślady. Poza tym używanie agresywnych środków chemicznych może pozostawić na materiale widoczne odbarwienia. Wszelkie czyszczenie musi być skrupulatnie przemyślane i dostosowane do rodzaju materiału.

Jaki jest czas oczekiwania na złożone zamówienie?

Szacunkowy czas od daty płatności za zamówienie to 7 do 10 dni roboczych. Zakres ten podyktowany jest pracą produkcji oraz rodzajem i skomplikowaniem osłon okiennych.

Czy towar podlega zwrotowi?

Każde wykonane przez nas rolety to towar unikalny, dopasowany do Państwa konkretnych wymiarów. Właśnie z tego powodu jest on trudny, a czasami wręcz niemożliwy do dalszej sprzedaży. Biorąc pod uwagę te czynniki, nasza polityka zwrotów zakłada prawo 24 godzin rezygnacji z zamówienia od czasu jego opłacenia. Przekroczenie tego czasu oznacza pełne pokrycie zamówienia.

Zadzwoń do nas

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów? Zadzwoń, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania

Zadzwoń do nas

Zostaw numer telefonu

Podaj nam swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie