Jeśli masz pytania lub chcesz zamówić pomiar, zapoznaj się z zasadami działania naszej firmy „Kliknij w link” lub zadzwoń 71 724 50 85

Mogłoby się wydawać, że żaluzje jako osłony okienne należą do przeszłości. I chociaż te słabo wykonane modele, które przy pierwszym obróceniu listew potrafiły się rozpaść, należą do przeszłości, to żaluzje nie poszły w odstawkę. Nadal są jednymi z najczęściej wybieranych osłon okiennych. Dlaczego warto zastosować żaluzje w swoim mieszkaniu?

Żaluzje aluminiowe – charakterystyka

Żaluzje swoją historią sięgają bardzo dawna. Uznaje się, że żaluzje albo raczej ich przodkowie były pierwszymi osłonami okiennymi, jakie kiedykolwiek zostały zastosowane. Ta historia nie sprawia jednak, że wyszły one z mody. Szczególnie te nowoczesne, wysokiej jakości modele zdobią nie jedno pomieszczenie.

Żaluzje aluminiowe to najbardziej klasyczny rodzaj żaluzji. Dzięki obracanym w poziomie listwom pozwalają na dokładne regulowanie ilością wpadającego do pomieszczenia światła. Słusznie uznawane są za najdokładniejsze osłony okienne w tym temacie. Możemy całkowicie zblokować wpadające światło, co spowoduje zaciemnienia wnętrza. Możemy także regulować to światło w dużym stopniu, aż do całkowitego odsłonięcia w ciągu dnia. Żaluzje aluminiowe blokują aż do 98% światła, ale także ciepła.

W naszej ofercie znajdą Państwo żaluzje aluminiowe na miarę naszych czasów, wykonane z wysokiej jakości aluminium. Lamele, osprzęt i wszystkie zastosowane komponenty świadczą o najwyższej jakości wykonania, tak aby klienci mogli cieszyć się zakupem przez długie lata. Właśnie ta jakość powoduje, że żaluzje to nadal jedna z najpopularniejszych osłon okiennych.

System żaluzji może być kontrolowany mechanicznie lub dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego.

Zastosowanie żaluzji

Żaluzje na okno sprawdzą się w każdym wydaniu. Ich eleganckie i gładkie wykończenie powodują, że nadają się do zastosowania w każdym stylu wnętrzarskim. Przykładem wnętrza, które wielu osobom sprawia trudności w aranżacji, jest styl modernistyczny, czy nowoczesny. Żaluzje komplementują tego rodzaju aranżacje, szczególnie że ich zastosowanie może całkowicie wykluczyć konieczność użycia firanek.

Żaluzje aluminiowe, które Państwu oferujemy, świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. W kuchni pozwolą na regulacje ciepła i światła, co jest ważne między innymi przy robieniu przetworów, czy nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia. Dodatkowo wykonanie z aluminium powoduje, że żaluzje są łatwe w czyszczeniu, a tym samym nadają się na okna, nawet te przy samej kuchence. Pozwoli to nie mieć wielu obaw o nieodwracalne uszkodzenia.

Żaluzje to oczywisty wybór także w przypadku biur domowych, ale też tych zawodowych. Ich precyzja w kontroli promieni słonecznych pozwala na zaciemnienia wnętrza, a tym samym wygodniejsze używanie ekranów komputera. Blokowanie większości ciepła wpływa pozytywnie także na poprawne działanie urządzeń elektrycznych.

Czyszczenie żaluzji

Korzyści z czyszczenia osłon okiennych nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Mówiąc jednak krótko, czyszczenie żaluzji pozytywnie wpływa na ich poprawne działanie. Właśnie możliwość czyszczenia żaluzji jest jedną z bardziej cenionych zalet. Takie zadanie może kojarzyć się z dużą ilością pracy, którą należy włożyć, nie musi tak jednak być. Dziś rynek przychodzi z pomocą, ponieważ umożliwia zakup specjalnej szczoteczki/gąbeczki do czyszczenia kilku lamel naraz, a tym samym skróca samą czynność. Regularnie czyszczone żaluzje posłużą naszym klientom na lata.

Żaluzje w wersji sterowanej elektrycznie

– napęd elektryczny z zasilaniem 230V
– napęd elektryczny z zasilaniem solarnym (bez konieczności doprowadzenia kabli)
– napęd elektryczny bateryjny (bez konieczności doprowadzenia kabli). Ładowanie silnika co ok. 6 miesięcy przy standardowym użytkowaniu
– sterowanie za pomocą pilota lub za pomocą smartfona dzięki Smart Home
– Smart Home – możliwość sterowania TV, światłem lub innymi urządzeniami elektrycznymi. Możliwość ustawienia scen (otwierania zamykania, zapalania światła itp.) na czas dłuższej nieobecności w domu.

Najczęściej zadawane pytania

Jak poprawnie zmierzyć okno pod żaluzje?

Aby poprawnie zdjąć wymiary pod żaluzje, przede wszystkim potrzebujemy informacji o szerokości i wysokości wnęki okiennej. Sposób pomiaru może się jednak różnić zależnie od wybranego miejsca i sposobu montażu.

Gdyby mieli Państwo dodatkowe pytania, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Na przesłanym przez Państwa zdjęciu możemy wskazać, które dokładnie elementy należy zmierzyć.

Czy poradzę sobie z montażem?

Montaż produktów, jakim są osłony okienne, nie są trudne w montażu. Każdy zestaw osłon posiada swoją instrukcję, która pokazuje, w jaki sposób zainstalować m.in. żaluzje. Taka instrukcja dostępna jest online, dzięki czemu można jeszcze przed zakupem zorientować się w jej trudności.

Oferujemy Państwu także dodatkowo płatny montaż na terenie Wrocławia i Zamościa.

Ile trwa realizacja zamówienia?

Realizacja zamówienia od 7 do 10 dni roboczych. Jej długość jest zależna od rodzaju osłon, ale także stopnia obłożenia produkcji. Wszelkie zmiany terminu realizacji będą Państwu na bieżąco zgłaszane.

Realizacje zamówienia liczymy od momentu otrzymania pełnej płatności za zlecenie.

Czy żaluzje będą kompatybilne z działaniem systemu inteligentnego domu?

Tego rodzaju systemu cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają zarządzać wieloma elementami domu zdalnie, przebywając nawet w innym kraju. Jednym z wytycznych, które muszą być spełnione, aby podłączyć jakiś element pod system jest możliwość zarządzania nim elektrycznie.

Żaluzje, które Państwu oferujemy, pozwalają na zastosowanie elektrycznego sterowania. Pozwoli to zespolić je z działaniem systemu inteligentnego domu.

Zadzwoń do nas

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów? Zadzwoń, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania

Zadzwoń do nas

Zostaw numer telefonu

Podaj nam swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie