Jeśli masz pytania lub chcesz zamówić pomiar, zapoznaj się z zasadami działania naszej firmy „Kliknij w link” lub zadzwoń 71 724 50 85

Drewno od dawien dawna uznawane jest za naturalny akcent, który coraz częściej zauważa się nawet w najnowocześniejszych meblach i dodatkach. To właśnie element drewniany, często skrzętnie przemycany, kojarzy się nam z produktami modnymi, a niekiedy nawet wyższej jakości. Styl skandynawski, czyli styl pełen naturalnego drewna w każdym możliwym wydaniu, podbił serca wielu, a jego wariacje do dziś królują w Polskich domach. Jednym z chętnie stosowanych, drewnianych dekoracji są właśnie żaluzje drewniane. Dlaczego warto je rozważyć?

.

Żaluzje drewniane – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Żaluzje drewniane przez lata były okryte złą sławą. Produkty słabej jakości sprawiały, że ludzie bali się zdecydować się właśnie na ten rodzaj osłon okiennych. Na szczęście problem ten odszedł w niepamięć, a razem z nim wszelkie mity, które były na ten temat powtarzane.

Dziś żaluzje drewniane zdobią okna najbardziej eleganckich pomieszczeń, nadając im wyrazu i ciepła, wprowadzając do pomieszczenia trochę „oddechu”.

W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości żaluzje drewniane wykonane z najlepszych komponentów. Odpowiednie wykonanie drewnianych lameli oraz ich odpowiednie zaimpregnowanie sprawia, że posłużą one na dłuższy czas. Wbrew pozorom nie absorbują one także nadmiernej ilości wilgoci z otoczenia, co mogłoby wpływać na ich znaczącą degradację. System żaluzji drewnianych jest taki sam jak w przypadku klasycznych żaluzji aluminiowych. Drewniane lamele obracane są w poziomie, co pozwala nad dostosowywać je do kąta padania światła.

Dziś zastosowanie żaluzji drewnianych nie budzi już żadnych większych kontrowersji. Są one skuteczne również jako osłony okienne, blokują nadmierną ilość promieni słonecznych, dając komfort mieszkańcom. Odgradzają mieszkanie od wścibskiego wzroku przechodniów i sąsiadów, dając poczucie prywatności.

Żaluzje sterowane są mechanicznie lub elektrycznie. Ta druga opcja umożliwia podłączenie osłon pod system inteligentnego domu.

Żaluzje drewniane – zastosowanie

Żaluzje drewniane stanowią ozdobę same w sobie. Pierwszą myśl, jaka się nasuwa na ich temat, to piękne podkreślenie stylu naturalnego i stylu boho. Wbrew pozorom nie jest to najłatwiejsza aranżacja wnętrza, ponieważ każdy element wystroju wnosi coś do jego ostatecznego odbioru. Z tego powodu wszystko musi być dobrze przemyślane. Właśnie takim świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie żaluzji drewnianych, które dodatkowo podbiją naturalne, drewniane elementy.

Żaluzje drewniane na wymiar to także drewniana elegancja. Z tego powodu nawet w profesjonalnych, gustownych wykończeniach, dobry dobór kolorystyczny żaluzji sprawi, że dodadzą one pomieszczeniu klasy. Spełniając przy tym swoje oczywiste funkcje.

Najczęściej wybieranym pomieszczeniem, w którym stosowane są żaluzje, jest jednak salon lub pokój dzienny. To właśnie to miejsce dekorowane jest ze szczególną dokładnością, głównie z myślą o gościach i dużej ilości czasu, jaki w nim spędzimy. Żaluzje drewniane pozwolą cieszyć się wybraną przez siebie ilością promieni słonecznych oraz pięknym wykończeniem.

Żaluzje drewniane – konserwacja

Żaluzje drewniane to produkt ekskluzywny i właśnie w taki sposób powinniśmy je traktować. Czyścić żaluzje możemy przy pomocy odpowiednich środków do drewna, dbając przy tym o odpowiednią ilość zastosowanego detergentu. Z tego rodzaju żaluzjami na okno powinniśmy się obchodzić jak z meblami wykonanymi z prawdziwego drewna.

Najczęściej zadawane pytania

Czy montaż żaluzji drewnianych jest trudny?

Montaż żaluzji nie jest zbyt skomplikowany, aby poradzić sobie z nim samodzielnie. Należy jednak trzymać się załączonej przez nas instrukcji. Udostępniamy ją także online, co pozwala zapoznać się z nią już wcześniej i zdecydować, czy nie będziemy potrzebować dodatkowej pomocy przy montażu.

Oferujemy Państwu dodatkową usługę montażu na terenie Wrocławia i Zamościa. Jest ona jednak dodatkowo płatna.

Jak bardzo różnią się żaluzje drewniane o żaluzji aluminiowych?

Oprócz oczywistej różnicy w materiałach, z których są wykonane, żaluzje nie wiele się różnią. Żaluzje aluminiowe są jednak dokładniejsze w blokowaniu światła i ciepła (aż do 98%). Żaluzje drewniane są w tym temacie odrobinę mniej skuteczne, co nie powoduje jednak, że nie zapewniają osłony przed światłem.

Mechanizm działania obu typów żaluzji pozostaje bez większych różnic. Lamele oby żaluzji działają w podobny sposób. Mechanizm operujący pozostaje bez zmian.

Skąd wiedzieć, z jakiego drewna wykonane są żaluzje drewniane?

Każdy oferowany przez nas produkt posiada swoją własną specyfikację i nie inaczej jest w przypadku żaluzji drewnianych. Każdy model posiada swój opis, dzięki czemu zawiera taką informację.

Czy żaluzje drewniane nie wyblakną pod wpływem słońca?

Drewno ma tendencje do blaknięcia pod wpływem promieni UV. Żaluzje przez nas wykonane są wysokiej jakości. Dbamy o dodatkowe impregnowane lameli, co pozwoli im wydłużyć swoje życie.

Dodatkowe zabiegi ochronne pozwalają cieszyć się żaluzjami dłużej. Aby utrzymać impregnat w dobrym stanie, zaleca się unikanie silnych detergentów do czyszczenia żaluzji.

Zadzwoń do nas

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów? Zadzwoń, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania

Zadzwoń do nas

Zostaw numer telefonu

Podaj nam swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie