Jeśli masz pytania lub chcesz zamówić pomiar, zapoznaj się z zasadami działania naszej firmy „Kliknij w link” lub zadzwoń 71 724 50 85

Dekoracja wnętrza zaczyna się od dużych elementów, takich jak meble, a kończy na mniejszych, jak na przykład osłony okienne. Niezależnie od wielkości, każdy z elementów wpływa na ostateczny odbiór wystroju i jego wygląd. Duży wpływ mają również zasłony, które w pewnym sensie spajają aranżacje w jedną całość. Pięknie dobrane kolory i tkaniny nie tylko spełniają swoje funkcje, ale także stanowią istotny element dekoracyjny. Czy zasłony to jest rodzaj osłon okiennych, które sprawdzą się w Państwa domach?

  • Zasłony szyjemy we własnej szwalni
  • Wykonywane na indywidualny wymiar
  • Atrakcyjne ceny producenta
  • Bardzo duży wybór tkanin do wnętrz mieszkalnych
  • Tkaniny firanowe, zasłonowe, zaciemniające, wzorzyste
  • Tkaniny od producentów europejskich
  • Bardzo duży wybór tkanin niepalnych do hoteli oraz pomieszczeń użyteczności publicznej
  • Karnisze aluminiowe KS
  • Karnisze elektryczne

Zasłony – charakterystyka

W naszej ofercie posiadamy zasłony i firany, które wykonujemy na zlecenie naszych klientów. Dzięki pracy naszej własnej szwalni jesteśmy w stanie dopasować wszelkie wymiary zasłon i firan zgodnie ze zgłoszonymi potrzebami. Szeroki wachlarz tkanin, ich kolorów i wzorów sprawia, że każdy klient znajdzie coś dla siebie. Nawet najbardziej wymagające pomieszczenia znajdą swoje rozwiązania.

Zasłony to najbardziej oczywisty rodzaj osłon okiennych. Obrobiona tkanina zawieszana jest za pomocą szyny sufitowej, a tym samym odpowiednich żabek oraz za pomocą klasycznych karniszy. Dzięki tym rozwiązaniom zasłony układają się w eleganckie fałdy, nie tylko zdobiąc okno, ale także służąc jako osłona okna. Zastosowanie karnisza pozwala swobodnie poruszać materiałem oraz zawieszać zasłony na odpowiedniej wysokości.

Operować zasłonami może odbywać się manualnie, ale także elektrycznie. Napędzany mechanizm pozwala zasłaniać i odsłaniać zasłony zdalnie, bez większego wysiłku. Jest to rozwiązanie, które cenią sobie właściciele prestiżowych biur, w których każdy element musi robić wrażenie. Nie jest to oczywiście jedyny powód, dla którego wiele osób decyduje się na takie rozwiązania. Najważniejszym jest przede wszystkim wygoda w użytkowaniu. Nic tak nie pobudza do rozpoczęcia dnia, jak wpadające do domu promienie światła, a szczególnie jeśli możemy je przywitać bez większego wysiłku.

Zasłony – zastosowanie

Zasłony sprawdzają się jako skuteczne osłony okienne, blokując wpadające do pomieszczenia światło. Jest to idealne rozwiązanie wśród osób, które cenią sobie proste i klasyczne elementy. Nie jest to jednak wymóg. Posiadamy w naszej szwalni ogromny wybór wzorów i kolorów, co pozwala dobrać zasłony pod każdy możliwy wystrój i każdą potrzebę. Takie spersonalizowanie osłon okiennych sprawi, że wybierzemy takie, które wpasują się idealnie, bez potrzeby pójścia na żadne kompromisy.

Zasłony to oczywiste rozwiązanie w przypadku salonu oraz pokoju dziennego. To właśnie te miejsca są pierwszymi miejscami, które przychodzą na myśl o zastosowaniu zasłon. W tych pokojach przyjmujemy gości, w nich spędzamy większość czasu, w nich dbamy o nasze ogólne samopoczucie. Niezależnie od pory dnia zasłony będą stanowić świetne rozwiązanie dekoracyjne.

Kolejnym pomieszczeniem, w którym wybór zasłon może odmienić jego wygląd, nadając mu ciepła i przytulności, jest biuro. Biura zawodowe, komercyjne, czy domowe to najczęściej miejsca pracy, ale w niektórych wypadkach także pewien rodzaj wizytówki firmy. Z tego powodu zastosowanie zasłon może być świetnym rozwiązaniem, które jednocześnie pozwoli w razie potrzeb zadbać o dodatkową prywatność.

Najczęściej zadawane pytania

Skąd wiedzieć jakie wymiary powinna mieć moja zasłona?

Zasłony zaleca się wieszać blisko sufitu, nie delikatnie ponad oknem, jak to ma miejsce zazwyczaj. Dzięki temu tworzą one złudzenie optyczne, które powiększa pomieszczenie. Poza tym sprawia wrażenie dobrego wykończenia dekoracyjnego.

Zależnie więc od oczekiwanego efektu należy zmierzyć odległość pomiędzy zamierzonym umieszczeniem karniszy a oczekiwanym zakończeniem zasłon. Zasłony zaleca się, aby sięgały niemal podłogi.

Jak zdecydować, którą tkaninę i wzór zastosować?

Dobór odpowiednich materiałów zależy głównie od Państwa inwencji twórczej i ostatecznej wizji pomieszczenia. Służymy pomocą również w tym temacie, dlatego oferujemy Państwu darmową wysyłkę próbek wskazanych tkanin i wzorów.

Ta możliwość sprawi, że sprawdzą Państwo, jak dokładnie będzie wyglądać dany materiał. Dodatkowo każde mieszkanie posiada inne oświetlenie oraz inny kąt padania światła w ciągu dnia. Dlatego też takie próbki umożliwią porównanie tkanin w każdym oświetleniu.

Posiadam karnisz na żabki. Czy dostanę taką zasłonę?

Każdy rodzaj osłony okiennej wykonujemy na indywidualne zamówienie klienta. Dzięki temu ostateczne wykończenie zasłony, czy to na listwę karniszową, czy na klasyczny karnisz, dopasowujemy do każdego zlecenia. Pozwala to dokładnie dopasować wymiary zasłony pod konkretny rodzaj jej wieszania.

Wykonanie zasłony pod żabki oznacza umieszczenie na zasłonie odpowiedniego materiału, który zapobiega zniszczeniu materiału, ale także utrzymaniu się zasłony na żabkach. Ten rodzaj wykonania zasłony sprawia, że zasłona nie pozostawia miejsc, przez które prześwitywałoby słońce, pomiędzy listwą a materiałem.

Jak długo będę czekać na swoje zamówienie?

Realizacja zamówienia zajmuje średnio od 7 do 10 dni roboczych. Taki czas może wynikać głównie z obłożenia produkcji, ale także rodzaju osłon okiennych. Wszelkie zmiany w czasie wykonania zamówienia będą Państwu zgłaszane.

Zadzwoń do nas

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów? Zadzwoń, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania

Zadzwoń do nas

Zostaw numer telefonu

Podaj nam swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie