Jeśli masz pytania lub chcesz zamówić pomiar, zapoznaj się z zasadami działania naszej firmy „Kliknij w link” lub zadzwoń 71 724 50 85

Markizy tarasowe to świetne rozwiązanie na komfortowe spędzanie czasu w ogrodzie. Taki relaks w upalne dni może stanowić wyzwanie szczególnie w środku dnia. Zastosowanie markiz pozwala cieszyć się z posiadania ogrodu, tarasu czy nawet balkonu bez obaw przed parzącym słońcem. Czym właściwie są markizy?

Markizy – świetne rozwiązanie na upalne dni

Markizy to idealne rozwiązanie na spędzanie czasu na zewnątrz nawet w środku dnia, kiedy słońce jest wysoko na niebie. Jej to czas, kiedy zazwyczaj unikamy odpoczynku na zewnątrz z obawą przed poparzeniami słonecznymi. Między innymi w tym celu stosuje się wszelkiego rodzaju osłony przed słońcem. Skuteczne osłony, wykonane z materiałów najwyższej jakości dadzą pożądaną ochronę oraz zapewnią możliwość odpoczynku w cieniu, niezależnie od pory dnia.

Promienie słońca kojarzą się przede wszystkim z przyjemnym ciepłem, na które niektórzy czekają przez wszystkie pozostałe pory roku. I słusznie, światło słoneczne skutecznie oddziałuje cieplnie, co pomaga między innymi zwiększać poziom witaminy D w organizmie. Jej niedobory potrafią prowadzić do wielu uszczerbków na zdrowiu. Jednak nadmierne wystawianie się na wpływ promieni słonecznych może uszkodzić naszą skórę, powodując poparzenia słoneczne. Znaczne poparzenie może powodować gorączkę, rany, ale także wiele innych problemów. Z tego powodu ludzie od dawna starają się podchodzić do opalania i wystawiania na słońce dość ostrożnie.

Jednak komfort wypicia popołudniowej kawy na świeżym powietrzu bez obaw przed poparzeniami słonecznymi, czy przegrzaniem organizmu to niemalże luksus. Z pomocą w tym przychodzą właśnie markizy tarasowe, markizy balkonowe oraz markizy boczne. Zależnie od naszego otoczenia możemy dopasować odpowiednią osłonę.

Rodzaje markiz

Markizy tarasowe to klasyczny rodzaj osłon, który stosowany jest przede wszystkim na tarasach. Jest to konstrukcja zadaszenia, który bokiem przylega do ściany, dając dzięki temu odpowiednie zacienienie. Markizy mogą mieć kasetę, w której chowa się rozkładany materiał lub mieć prostą budowę, bez kasety.

Klasyczne markizy tarasowe posiadają różne wysięgi, zależnie od wybranego modelu. Posiadają także różne szerokości. Każdy wymiar może być jednak dopasowany pod indywidualne potrzeby klienta, o ile będzie to technicznie możliwe do wykonania. Niektóre modele można wzbogacić o mechanizm elektryczny.

Markizy balkonowe, czyli markizy wzbogacone o ramiona, które montowane są najczęściej na balustradzie balkonu. Taki system pozwala cieszyć się cieniem nawet na swoim balkonie, nie wadząc innym sąsiadom.

Każda markiza balkonowa może być wykonana zgodnie z indywidualnymi wytycznymi klientów. Takie wytyczne mogą dotyczyć kolorów materiałów, dodatkowych ozdobników oraz konkretnych wymiarów. Niektóre modele można wzbogacić o mechanizm elektryczny.

Markizy boczne nazywane są inaczej parawanami. Właśnie takie skojarzenie przywodzą na myśl swoją budową. Materiał rozkłada się w poziomie, tworząc niejako ścianę, tak jak to jest w przypadku zwykłych parawanów.

Markizy boczne zapewniają przede wszystkim duży poziom prywatności, szczególnie w przypadku, kiedy sąsiedzi odpoczywają zaraz przy nas.

Każda markiza boczna może być wykonana w oparciu o indywidualne wytyczne klientów. Dotyczy to między innymi kolorów materiałów, dodatkowych ozdobników oraz konkretnych wymiarów. Niektóre modele można wzbogacić o mechanizm elektryczny.

Markizy sklepowe to także rozwiązanie na stworzenie komfortowych warunków klientom w letnich ogródkach. Z tego rodzaju osłon chętnie korzystają różne restauracje, dzięki czemu nie tylko zapewniają klientom możliwość jedzenia na świeżym powietrzu, ale także poszerzają swoją powierzchnię sprzedażową.

Najczęściej zadawane pytania

Jaki rodzaj markizy wybrać?

Wybór markiz będzie zależał głównie od możliwości montażu, która będzie w Państwa wypadku dostępna. Drugim faktorem będzie także kwestia upodobań. Niektóre rodzaje markiz dostępne są w kilku warunkach montażowych.

Dlatego też zachęcamy do konsultacji z naszymi specjalistami, którzy pomogą dobrać odpowiednie markizy do Państwa warunków. Pozwoli to cieszyć się nimi bez przeszkód i mieć pewność co do poprawności ich działania.

Czy markizy sklepowe będą się nadawały do mojej działalności?

Markizy sklepowe są świetnym rozwiązaniem w przypadku wielu restauracji, ale nie tylko. W ostatnich czasach, w których liczy się przede wszystkim wyjątkowość poszczególnych biznesów, niektóre sklepy oraz różne działalności usługowe decydują się na zastosowanie markiz. Dzięki temu ich punkty są lepiej rozpoznawalne.

Czy przyjmujecie Państwo zwroty?

Wszystkie produkty wykonujemy zgodnie z indywidualnymi wymiarami, które podają nam nasi klienci. Ze względu na unikalność każdego produktu ich późniejsza sprzedaż jest niemalże niemożliwa. Te czynniki sprawiają, że możemy Państwu zaoferować 24-godzinny okres na rezygnację z całkowicie opłaconego zamówienia.

Przekroczenie tego czasu oznacza całkowitą akceptację danego zamówienia, a tym samym pełne pokrycie kosztów danego zamówienia.

Co zrobić, jeśli produkt nie pasuje?

W przypadku takiej sytuacji zachęcamy do bezzwłocznego kontaktu z nami, a my poinformujemy, co możemy w związku z tym zaoferować.

Zadzwoń do nas

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów? Zadzwoń, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania

Zadzwoń do nas

Zostaw numer telefonu

Podaj nam swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie