Jeśli masz pytania lub chcesz zamówić pomiar, zapoznaj się z zasadami działania naszej firmy „Kliknij w link” lub zadzwoń 71 724 50 85

Wyjątkowy wygląd domu przyciąga dziś wzrok wszystkich. Do pewnych elementów dekoracyjnych zdążyliśmy już przywyknąć, ale nietypowe rozwiązania dalej robią na nas wrażenie. Z tego powodu poszukujemy coraz to nowszych, wyjątkowych aranżacji, które dodatkowo spełniają swoje funkcje. Właśnie te zalety gromadzą w sobie wyjątkowe rolety screen. Czym są? Dlaczego warto rozważyć je we własnym domu?

Rolety screen – co to takiego?

Rolety screen to wyjątkowy rodzaj osłon okiennych, które zapewniają skuteczną ochronę pomieszczenia przed promieniami słonecznymi. Ten typ rolet zapewnia także mniejsze nagrzewanie się mieszkania, dzięki czemu możemy oszczędzić na kosztach klimatyzacji.

Czym wyróżniają się rolety screen? W odróżnieniu od klasycznych rolet, rolety screen wykonane są z włókien szklanych lub poliestrowych. Pokrycie PVC sprawia, że są one szczególnie odporne na oddziaływanie promieniowania UV i innych czynników zewnętrznych. Jej budowa pozwala chronić mieszkanie nawet przed niechcianymi insektami, a nawet zanieczyszczeniami.

Ten typ rolet nie powoduje znacznego zaciemnienia pomieszczeń. Nie działają jak klasyczne rolety, całkowicie odgradzając pomieszczenie od słońca. Zapewniają jego duży przepływ. Blokują jednak intensywność promieni słonecznych, co sprawia, że słońce nie jest tak rażące, jak mogłoby być. Posiadają różne współczynniki otwarcia OF – jego wzrost zwiększa otwory w tkaninie, a tym samym przepuszczanie światła słonecznego. 0% powoduje całkowite zaciemnienie, ale są także takie o współczynniku OF 1%, 3% oraz 4%.

Podobnie jak inne osłony okienne, ten rodzaj rolet mogą być wzbogacone o prowadnice boczne. To rozwiązanie pozwoli swobodnie prowadzić roletę, ale także zabezpieczyć ją przed porywistym wiatrem. Prowadnice boczne to dodatkowy zabieg estetyczny, który spaja roletę z oknem, tworząc jakby jedną całość. Dzięki temu rolety nie wydają się odstawać od okna.

Rolety screen – zalety

Ten rodzaj rolet to świetne rozwiązanie szczególnie w przypadku dużych powierzchni oszklenia. Takie konstrukcyjne rozwiązania prezentują się bardzo atrakcyjnie, jednak mogą stanowić wyzwanie zależnie od pory roku. Szkło jest dobrym przewodnikiem zarówno zimna, jak i ciepła. Dlatego w okresie największych upałów potrzebują odpowiedniego wsparcia, aby mieszkanie nie zamieniło się niemalże w szklarnię.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rolety screen, które używane są także jako rozwiązanie w ochronie przed słońcem w pergolach, werandach i tego typu ochronie przed słońcem. Ich zamontowanie pozwala niemalże stworzyć ściany, co znacznie podnosi komfort użytkowania ogrodu niezależnie od pory dnia. Chronią nawet przed słońcem, które znajduje się nisko na niebie, odgradzając przy tym od latających insektów.

Niektóre modele umożliwiają zastosowanie sterowania elektrycznego, które pozwala operować roletą zdalnie. A nawet podłączyć je pod inteligentny dom i temu podobne, które pozwalają nawigować wieloma udogodnieniami zastosowanymi w domu.

Rolety / screeny zewnętrzne sterowanie elektrycznie

– napęd elektryczny z zasilaniem 230V
– sterowanie za pomocą pilota lub za pomocą smartfona dzięki Smart Home
– Smart Home – możliwość sterowania TV, światłem lub innymi urządzeniami elektrycznymi. Możliwość ustawienia scen (otwierania zamykania, zapalania światła itp.) na czas dłuższej nieobecności w domu.

Najczęściej zadawane pytania

Czy roleta screen może być zamontowana na jakimkolwiek budynku?

Rolety screen, które Państwu oferujemy, to produkty, które kojarzą się przede wszystkim z nowoczesnym budownictwem. Nie jest to jednak zasada, bo nadają się także do klasycznych budynków. Wpasowują się w każdą aranżację. Kiedy pozostają złożone, nie zwracają także na siebie szczególnej uwagi.

Zatem montaż tego rodzaju rolet zależy głównie od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Nie ma konkretnych zasad, które mówiłyby, gdzie mogą być zastosowane, a gdzie raczej nie. Wykonują swoje zadanie, dodając jednocześnie estetyki..

Ile trwa oczekiwanie na zamówienie?

Realizacja zamówienia zależy głównie od obłożenia naszej produkcji. Kolejnym czynnikiem decydującym może być poziom skomplikowania produktu. Zależnie od tych i kilku innych czynników realizacja zamówienia zajmie 7 do 10 dni roboczych.

W razie zmiany terminu wykonania z pewnością Państwa poinformujemy. Ponadto w miarę możliwości postaramy się dopasować wykonanie zamówienia do Państwa oczekiwań.

Czy rolety można zwrócić?

Nasze produkty wykonujemy indywidualnie. Ich unikalność powoduje, że dany produkt jest potem niesprzedawalny. Dlatego też oferujemy Państwu 24 godziny od opłacenia zamówienia na rezygnacje z zakupów. Przekroczenie tego okresu powoduje całkowite pokrycie kosztów produktów.

Jak zamontować rolety?

Każdy produkt, który Państwu prezentujemy, posiada swoją instrukcję montażu. Jej dostępność online pozwala ocenić trudność instalacji i dostosować do tego ewentualne rozważenie zatrudnienia specjalisty lub zakupu produktu wraz z montażem.

Zainstalowanie rolety z instalacją elektryczną powinien natomiast wykonywać specjalista. Da to pewność ich poprawnego działania.

Oferujemy dodatkowo płatną usługę montażu naszych produktów na terenie Wrocławia i Zamościa. W razie dodatkowych informacji zachęcamy do kontaktu.

Na jaki współczynnik otwarcia OF się zdecydować?

Wzrost współczynnika otwarcia zwiększa otwory w tkaninie, co powoduje zwiększenie przepuszczanie światła słonecznego. 0% oznacza całkowite zaciemnienie, ale są także takie o współczynniku OF 1%, 3% oraz 4%.

Zależnie więc od oczekiwanej ilości światła, które rolety mają przepuszczać, dobieramy współczynnik otwarcia.

Zadzwoń do nas

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów? Zadzwoń, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania

Zadzwoń do nas

Zostaw numer telefonu

Podaj nam swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie