Zastosowanie żaluzji drewnianych

Piękne, miękkie świtało rozchodzące się na przyjemnie beżowych ścianach. Zielone rośliny zdające się pnąc coraz wyżej, zdobią niemal każdy zakątek pomieszczenia. W powietrzu unosi się przyjemny zapach prawdziwego drewna, drewna, które gości w pokoju w każdej możliwej postaci. Właśnie tak wiele osób wyobraża sobie styl boho, który wbrew pozorom nie jest łatwy w aranżacji. Potencjalny miszmasz musi grać ze sobą w jedną całość, tworząc razem produkt doskonały.

Każdy element wnosi natomiast do wnętrza swoją historię i swój wyraźny ślad. Każdy element wnosi natomiast do wnętrza swoją historię i swój wyraźny ślad. Właśnie z tego powodu wybór takiego elementu jak osłony okienne, odgrywa ważna role. Tworząc piękny, pełen oddechu styl boho istotnym rozwiązaniem są żaluzje drewniane. Czym charakteryzują się żaluzje drewniane? Jakie są ich zalety?

Żaluzje drewniane – co powinieneś o nich wiedzieć?

Drewniane elementy to w dzisiejszych czasach wyznacznik niemalże luksusu. I właśnie w takiej kategorii produktów z wyższej półki umieszczone zostały żaluzje drewniane. Wykonanie, surowce i ogólna prezentacja tego typu osłon na okno nie pozostawia wątpliwości, że jest to kategoryzacja najzupełniej słuszna.

Drewniane lamele pokrywane są odpowiednim lakierem, który przedłuża życie rolet, uodparnia na działanie wilgoci i promieni UV. Tak zaimpregnowane rolety służą na dłużej, ciesząc oczy, ale tez skuteczniej spełniając swoją rolę. Dzięki tym dodatkowym zabiegom rolety rzadziej ulegają odbarwieniom i uszkodzeniom.

Jak wygląda skuteczność żaluzji w chronieniu przed promieniami słonecznymi? Żaluzje z założenia są jednym z najskuteczniejszych osłon okiennych, jeśli chodzi o blokowanie światła słonecznego. Ich drewniana wersja jest natomiast nieco mniej skuteczna, co daje się zauważyć przy potencjalnym użytkowaniu. Drewniane listwy przepuszczają nieznaczną ilość światła, między innymi ze względu na ich budowę. Nie jest to jednak zasada – niektóre modele posiadają tak skonstruowane lamele, że zamykając się, tworzą one jedną szczelną barierę przed światłem.

Zalety żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane zapewniają komfort prywatności, jakich możemy spodziewać się po typowych żaluzjach. Dodatkowo większość modeli nie blokuje 100% światła słonecznego, co sprawia, że w mieszkaniu jest jaśniej.

Żaluzje drewniane na miarę naszych czasów to osłony, które wykonane są z najlepszych komponentów. Z tego powodu są one łatwe w obsłudze i montażu. Pozwalają na sprawne operowanie lamelami, bez użycia jakiejkolwiek siły. Niektóre modele umożliwiają także użycie elektrycznego napędu sterującego, który częstokroć integrowalny jest z inteligentnym domem. To ostatnie rozwiązanie sprawia, że żaluzje nie tylko są istotnym elementem dekoracyjnym, ale także skutecznie spełniają swoją rolę, wnosząc powiew technologii na miarę XXI wieku.

Użycie prawdziwego drewna korzystnie wpływa na organizm człowieka, zależnie od rodzaju drewna. Może dawać potęgować uczucie pobudzenia, odprężenia, obniżać ciśnienie krwi, a nawet działać niekiedy antybakteryjnie. Między innymi z tych kilku powodów i wielu innych zalet, ludzie konsumenci wracają do stosowania tych naturalnych surowców w swoich domach.

Żaluzje drewniane – zastosowanie

Żaluzje drewniane na okno to świetne rozwiązanie do każdego rodzaju pomieszczeń. Zastosowanie ich w sypialni pozwoli na zachowanie prywatności, nawet w późnych godzinach wieczornych. Biorąc pod uwagę wiele korzyści, które wynikają z zastosowania naturalnego drewna, wiele osób decyduje się na montaż żaluzji drewnianych szczególnie w sypialni.

Żaluzje drewniane to także dobre rozwiązanie na okna w salonie. Salon to reprezentatywne miejsce całego domu i mieszkania. Pierwszy front, po którym nasi goście wyrabiają sobie opinię o nas i naszym miejscu zamieszkania. Z tego powodu to właśnie temu pomieszczeniu poświęca się najwięcej uwagi w temacie dekoracji. Żaluzje drewniane nie są często spotykanymi osłonami na okna, dlatego zastosowanie ich może zrobić wrażenie na niejednym wizytorze.

Drewniany element, zależnie oczywiście od koloru, może wnieść do pokoju sporo „oddechu”, dodając mu lekkości oraz elegancji, podkreślając kolorystycznie inne drewniane meble i ozdoby. Ponadto ten typ żaluzji kojarzy się z luksusem, co sprawia, że jeszcze chętniej stosowane są w celu podkreślenia eleganckiej aranżacji.

Wspomniany na początku styl boho to jeden z najbardziej oczywistych wykończeń mieszkania, w których zastosowanie żaluzji drewnianych sprawdzi się niezawodnie. Wprowadzenie dodatkowego elementu naturalnych surowców dopełni wystroju i doda mieszkaniu wyraźniejszego wyrazu. Połączenie ich z jasnym kolorem ścian i dużej ilości zielonych kwiatów sprawi, że mieszkanie nabierze jeszcze lepszego wrażenia przytulności.

Żaluzje drewniane to rozwiązanie niemalże dla każdego i do każdego możliwego wnętrza. Jedyne co może nas ograniczać w tym wyborze to kolor drewnianych lameli, które współgrają z otaczającymi nas meblami. Niekiedy jednak problem ten rozwiązuje zastosowanie kontrastów kolorystycznych. W każdym wypadku żaluzje drewniane spełnią swoje zadanie estetyczne, ale także użytkowe.

bg_image

Zamów pomiar roletZostaw swój nr tel. Oddzwonimy do Ciebie i zaproponujemy dogodny termin.