Jeśli masz pytania lub chcesz zamówić pomiar, zapoznaj się z zasadami działania naszej firmy „Kliknij w link” lub zadzwoń 71 724 50 85

  • Rolety w kasetach mini montowane do ramy okna
  • Rolety w dużych kasetach maksymalna szerokość 300 cm
  • Szeroki wybór napędów elektrycznych do rolet
  • Szeroki wybór tkanin od firanowych, zasłonowych po zaciemniające
  • Szeroki wybór tkanin technicznych do biur oraz pomieszczeń publicznych (szkoły, urzędy, budynki użyteczności publicznej)
  • Wykonywane na indywidualny wymiar
  • Atrakcyjne ceny producenta

Rolety materiałowe, czyli inaczej rolety klasyczne nie wychodzą z łask. Pomimo pojawiających się coraz to nowszych wariacji na temat osłon okiennych oraz nowszych modeli, klasyka dalej znajduje swoich wielbicieli. Nie bez powodu uznaje się, że klasyczne rolety materiałowe nigdy nie wyjdą z mody. Dlaczego zdecydować się właśnie na rolety materiałowe?

Rolety materiałowe – charakterystyka

Rolety materiałowe to najprostszy rodzaj rolet, który towarzyszy nam już od lat. Materiał rolety nawijany i rozwijany jest dzięki zastosowaniu belki. Cały mechanizm napędzamy mechanicznie, przy pomocy typowego łańcuszka koralikowego lub elektrycznie, podpinając działanie rolet nawet do systemu inteligentnego domu.

Rolety, które Państwu oferujemy, wykonane są z wysoką precyzją i dbałością o szczegóły. Dzięki temu produkt, który jest wszystkim tak dobrze znany, nabiera innego, wyjątkowego charakteru. Oprócz wymienionych zalet kolejną jest możliwość wyboru w szerokim katalogu tkanin i ich kolorów – ponad 300 kolorów i wzorów. Takich popularnych, żeby nie powiedzieć zwykłych, ale też takich, które pełnią specjalne funkcje (zaciemniające). Aby się przekonać, jak dana tkanina będzie się zachowywać w Państwa mieszkaniu i przy Państwa oświetleniu, wysyłamy nieodpłatnie próbki wybranych materiałów. To pozwoli mieć zupełną pewność, że dana roleta wpasuje się w aranżację naszego wnętrza. Dodatkowo oferujemy indywidualne dopasowanie wzoru do Państwa potrzeb.

Rolety materiałowe zakładają także możliwość zastosowania dodatkowej kasety na belkę. Kaseta ta nie tylko sprawi, że roleta będzie się zdawała tworzyć jedną całość z oknem, ale także ochroni materiał przed nadmiernym kurzeniem się. To z kolei pozwoli cieszyć się roletami dłużej bez konieczności jej częstego czyszczenia.

Rolety materiałowe – zastosowanie

Klasyczne rolety materiałowe odnajdą się w każdym pomieszczeniu. Jednym z nich jest trudna w aranżacji kuchnia. Wybór łatwego w czyszczeniu materiału pozwoli dbać o roletę w razie wypadku przy gotowaniu, czy jedzeniu. Szeroki wybór wśród kolorów pozwoli także dopasować roletę pod wybraną przez siebie kolorystykę.

Salon to jeden z najbardziej oczywistych wyborów, jeśli chodzi o tego rodzaju osłony okienne. Szczególnie przy wyborze nietypowych wzorów lub takich, które tworzą jedną całość z jakimś elementem wystroju, sprawimy, że będą stanowić one dekorację samą w sobie.

A co powiedzieć o roletach w sypialni? Szczególne uznanie zyskują rolety zaciemniające, których budowa pozwala cieszyć się przyjemnymi warunkami do spania nawet w ciągu dnia.

W naszej ofercie znajdą Państwo rolety do każdego możliwego pomieszczenia, dopasowując rodzaj tkaniny i jej wzoru do reszty otoczenia. Aranżacja osłon w tym wypadku jest zależna głównie od Państwa wyobraźni, dlatego wierzymy, że każdy znajdzie u nas odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zmierzyć okno pod rolety?

Odpowiednie zmierzenie okna może się różnić od rodzaju montażu. Jeśli zdecydowaliśmy się na montaż bezinwazyjny (uchwyty montażowe), długością rolety będzie wysokość okna. Natomiast jej szerokość to szerokość szyby oraz listew okna do 0,5 cm od klamki okna. Roleta powinna być na tyle szeroka, by nie powstawały prześwity boczne.

Montaż inwazyjny potrzebuje podobnych wymiarów. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na poprawne zmierzenie miejsc, w których będziemy montować roletę. Rolet powinna zasłaniać szybę i część listw przyszybowych.

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji. Chętnie służymy poradą co do miejsc pomiaru, wskazując na przesłanym przez Państwa zdjęciu, które dokładnie miejsca należy zmierzyć.

Ile trwa realizacja zamówienia?

Całkowicie opłacone zamówienie nie zajmie dłużej niż 7 do 10 dni. Okres realizacji zależy od obłożenia jakie ma nasza produkcja, ale także od rodzaju osłon okiennych, na jakie się Państwo zdecydowali. Gdyby jednak długość wykonania przedłużała się z różnych powodów, z pewnością zostaną Państwo poinformowani.

W razie potrzeby opóźnienia czasu produkcji, zachęcamy do konsultacji. Z pewnością będziemy w stanie zaproponować Państwu odpowiednie rozwiązanie.

Czy jestem w stanie sam zamontować rolety?

Montaż rolet, szczególnie ten bezinwazyjny, nie jest skomplikowany. Do każdej rolety dołączamy instrukcję montażu. Jest ona także dostępna online, dzięki czemu jeszcze przed zakupem, mogą się Państwo zorientować, czy uda się podołać temu.

Oferujemy także dodatkowo odpłatny montaż rolet na terenie Wrocławia i Zamościa.

Jak czyścić rolety materiałowe?

Przy zakupie rolet jednym ze znaczących czynników jest możliwość odpowiedniego czyszczenia rolet. Materiał, z którego są wykonywane nie powinien być całkowicie zanurzany, o ile jego specyfikacja nie mówi inaczej. Wobec tego czyszczenie może obejmować delikatne czyszczenie ściereczką z nagromadzonego kurzu. W razie powstania jakichkolwiek plam możliwe jest użycie delikatnie nawilżonej ściereczki. Należy jednak przeprowadzić test na fragmencie rolety, który nie jest widoczny po całkowitym rozwinięciu rolety.

Użycie dodatkowych środków może uszkodzić materiał rolety i pozostawić przebarwienia. Niekiedy warto jednak przeprowadzić test takiego środka na materiale, który nie jest widoczny po całkowitym rozwinięciu rolety.

Zadzwoń do nas

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów? Zadzwoń, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania

Zadzwoń do nas

Zostaw numer telefonu

Podaj nam swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie