Jeśli masz pytania lub chcesz zamówić pomiar, zapoznaj się z zasadami działania naszej firmy „Kliknij w link” lub zadzwoń 71 724 50 85

  • Rolety rzymskie szyjemy we własnej szwalni
  • Wykonywane na indywidualny wymiar
  • Atrakcyjne ceny producenta
  • Duży wybór tkanin do rolet od firanowych po zasłonowe i zaciemniające
  • Niezawodne mechanizmy łańcuszkowe
  • Maksymalna szerokość 300 cm, maksymalna wysokość 300 cm
  • Rolety rzymskie sterowane elektrycznie

Rolety rzymskie to prawdziwe klasyki. Ten rodzaj osłon okiennych towarzyszy nam od bardzo dawna, a ich historia sięga aż do czasów starożytnych. Nie przeszkadza im to wieść prym wśród coraz to nowszych modeli rolet i osłon, dzięki ich wyjątkowym kształtom i funkcjonalności. Czym wyróżniają się rolety rzymskie? I dlaczego właśnie ten rodzaj rolet nadaje się do każdego wnętrza?

Rolety rzymskie – forma

Rolety rzymskie znacznie się wyróżniają wśród innych rodzajów osłon okiennych, szczególnie swoją budową. Dlaczego są takie niezwykłe?

Działanie systemu rolet rzymskich nie jest niczym obcym – materiał rolety składa się w efektowne fałdy materiału w poziomie. Składanie rolety rzymskiej operujemy systemem łańcuszkowym lub systemem elektrycznym, co pozwala całkowicie odsłonić okno, wpuszczając do pomieszczenia dużą ilość światła.

Wybór materiału, z jakiego wykonane zostaną rolety, wpłynie na ostateczny wygląd rolety. Pełne materiały mogą sprawiać, że roleta będzie wyglądać dostojnie i elegancko, jak to jest w przypadku modelu z tkaniną HARPER. Natomiast delikatniejsze i zwiewne materiały dodadzą wnętrzu lekkości (m.in. firanowe LAGOS). Istnieje także możliwość zastosowania systemu dzień – noc, czyli dwóch materiałów na jednym systemie oraz całkowicie zaciemniających.

Montaż rolet rzymskich

Rolety rzymskie możemy zamontować na dwa sposoby – montaż ścienny lub sufitowy. Każda z tych opcji zakłada instalację odpowiednich mocowań w strukturze powierzchni, która utrzyma system rolety. Mechanizm rolety jest jednak całkowicie osłonięty jej materiałem, więc taka wyeksponowana roleta nie szpeci ściany, wręcz przeciwnie, stanowi wręcz dekorację.

Montaż sufitowy sprawia, że wnętrze wydaje się większe, a okna wyjątkowo wysokie. Zalecamy go szczególnie w przypadku zbyt krótkich przestrzeni pomiędzy wnęką okna a sufitem, co uniemożliwia swobodną instalację na ścianie.

Dlaczego właśnie rolety rzymskie?

Rolety rzymskie to wyjątkowy typ osłon okiennych nie tylko dzięki swojej budowie, chociaż jest to jedna z najbardziej rzucających się w oczy zalet. Mają wyjątkowy kształt i mechanizm, a dodatkowo wyjątkowe materiały, które przykują nie tylko naszą uwagę, ale także naszych gości. Nie są one oklepanym rodzajem osłon okiennych, dzięki czemu robią na innych wrażenie.

Rolety rzymskie posiadają wyjątkowy mechanizm, który umożliwia demontaż materiału rolety z jej systemu. To pozwala na wymianę materiału zależnie od pory roku, czy upodobań. Ta opcja oznacza także możliwość dokładniejszego czyszczenia rolet, a nawet prania. Każdy materiał posiada swoją specyfikację, na którą warto zwrócić uwagę jeszcze przed zakupem. Wspomniana możliwość wymiany tkaniny sprawia, że jednym system rolet możemy cieszyć się na lata.

Czy zastosowanie rolet rzymskich nie narzuci konkretnego stylu? Wielu osobom ten typ rolet na okna może się kojarzyć przede wszystkim z konkretnym urządzeniem wnętrza à la domek na prerii. Rolety nie narzucają jednak żadnego stylu, a odpowiednio dopasowane, będą spajać wystrój w jedną całość. Niezależnie czy mowa o modernistycznym i nowoczesnym wystroju, czy o klasycznym i eleganckim. W naszej ofercie znajdą Państwo rolety rzymskie, które wpasują się idealnie w każdą aranżację.

Rolety rzymskie w wersji sterowanej elektrycznie

– napęd elektryczny z zasilaniem 230V
– napęd elektryczny z zasilaniem solarnym (bez konieczności doprowadzenia kabli)
– napęd elektryczny bateryjny (bez konieczności doprowadzenia kabli). Ładowanie silnika co ok. 6 miesięcy przy standardowym użytkowaniu
– sterowanie za pomocą pilota lub za pomocą smartfona dzięki Smart Home
– Smart Home – możliwość sterowania TV, światłem lub innymi urządzeniami elektrycznymi. Możliwość ustawienia scen (otwierania zamykania, zapalania światła itp.) na czas dłuższej nieobecności w domu.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zdecydować o rodzaju rolet rzymskich?

Najpierw warto się zastanowić, co chcemy osiągnąć. Jaki wystrój interesuje nas najbardziej albo jaki już panuje. Zaledwie te dwa pytania pomogą zdecydować, czy potrzebujemy osłon okiennych, które zapewnią klasyczne i eleganckie wykończenie. Czy raczej takie, które pozostaną niemalże zwiewne i lekkie?

Jak dokonać pomiaru okna pod rolety?

Okno można zmierzyć samodzielnie, poprzez zdjęcie odpowiednich wymiarów wysokości i szerokości okna, a następnie dopasować do tego wymiary rolety. W razie potrzeby zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem, możemy na wysłanym przez Państwa zdjęciu wskazać, które elementy okna należy dokładnie zmierzyć. Inną możliwością jest także skorzystanie z darmowej pomocy naszych specjalistów, którzy będą w stanie nie tylko pomóc przy odpowiednim pomiarze, ale także doradztwie, który sposób montażu sprawdziłby się najlepiej.

Jakie są korzyści ze złożenia zamówienia w Państwa sklepie?

Najważniejszą korzyścią jest nasze bogate doświadczenie. Od lat zajmujemy się produkcją oraz dystrybucją osłon okiennych, co pozwala nam udoskonalać oferowane produkty. Dodatkowo trzymamy rękę na pulsie z bieżącymi trendami, dzięki czemu wiemy jak sprostać Państwa oczekiwaniom co do nowych rozwiązań i modeli.

Czy dam radę zamontować je samodzielnie?

Montaż rolet rzymskich nie jest skomplikowany. Każdy zestaw rolet posiada swoją instrukcję, która pomoże skutecznie zainstalować osłony. Gdyby jednak zaszła potrzeba skorzystania z pomocy naszych specjalistów, oferujemy możliwość montażu na terenie Wrocławia i Zamościa. Jest on jednak dodatkowo płatną usługą.

Jak czyścić rolety rzymskie?

Jedną z najważniejszych korzyści, dzięki którym rolety rzymskie są wybierane, jest możliwość ich czyszczenia. Rodzaj zastosowanego mechanizmu pozwala na samodzielny demontaż materiału w celu poddania go praniu w pralce, o ile jego specyfikacja nie wskazuje inaczej.

Pranie w pralce powinno być dostosowane do rodzaju zastosowanego materiału.

Zadzwoń do nas

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów? Zadzwoń, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania

Zadzwoń do nas

Zostaw numer telefonu

Podaj nam swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie