Jeśli masz pytania lub chcesz zamówić pomiar, zapoznaj się z zasadami działania naszej firmy „Kliknij w link” lub zadzwoń 71 724 50 85

Żaluzje zewnętrzne to rozwiązanie często spotykane w nowoczesnych budynkach. Zapewniają wyjątkowe wykończenie, nadając budynkowi lekkości. Oprócz walorów estetycznych posiadają także wiele innych praktycznych zalet. Właśnie dzięki tym zaletom coraz częściej stosowane są nawet w przypadku klasycznych modeli domów. Czym wyróżniają się żaluzje zewnętrzne?

Żaluzje zewnętrzne – zalety

Żaluzje zewnętrzne, czyli inaczej żaluzje fasadowe podobnie jak żaluzje wewnętrzne zapewniają ochronę przed słońcem. Jest to szczególnie ważne w okresie letnim, kiedy koszty klimatyzowania domów są coraz wyższe, szczególnie ze względu na upalne lata. Chłodzenie domów w ostatnich latach pochłania duże pieniądze, ponieważ zwiększa zapotrzebowanie na prąd. Właśnie tych kilka czynników powoduje, że zastosowanie żaluzji zewnętrznych tak bardzo się opłaca, a dodatkowo jest przyjazne środowisku.

Żaluzje fasadowe stosowane na zewnątrz budynku stanowią naturalną barierę cieplną, która szczególnie przydaje się właśnie w okresie letnim. Odgradza oszklenia od promieni słonecznych, co zapobiega nagrzewaniu się poszczególnych pomieszczeń. To obniża wspomniane wcześniej koszta, ale także sprzyja dbaniu o środowisko.

Zastosowanie żaluzji pozwala także cieszyć się głębokim snem niezależnie od pory dnia, czy nocy, bez problemów ze światłem z zewnątrz. Jest to szczególnie cenne w przypadku osób, które zmagają się z bezsennością lub pracą zmianową.

Ten rodzaj osłon okiennych stanowi także element dekoracyjny, który sprawia, że budynek nabiera nowoczesnego wyrazu. Lamele, wykonywane z wysokiej jakości materiałów sprawiają, że bryła staje się bardziej atrakcyjna i jest przyjemna dla oka. Takie walory estetyczne mogą być elementem, który podniesie wartość rynkową posiadłości.

Żaluzje zewnętrzne – charakterystyka

Żaluzje zewnętrzne to lamele, które wykonywane są z wysokiej jakości tworzywa odpornego na zmieniające się czynniki zewnętrzne. Dodatkowo pokrywane są powłoką lakierniczą, która utrzymuje je w dobrym stanie na dłużej. Dzięki temu panująca na zewnątrz pogoda nie wpływa destruktywnie na produkt, co pozwala cieszyć się nimi na wiele lat.

W naszej ofercie znajdą Państwo żaluzje zewnętrzne, które pomogą zapewnić komfort termiczny nawet w najbardziej upalne dni. W otworach na okna lub fasadowych montowane są płaskie listwy, które obracają się rotacyjnie.

Sterowanie żaluzjami może być mechaniczne, za pomocą standardowej taśmy oraz dzięki wzbogaceniu je o napęd elektryczny. Taki mechanizm pozwala dopasować listwy do kąta padania promieni słonecznych.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zmierzyć wnękę okienną pod żaluzje zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne umieszczamy w otworach okiennych lub otworach fasadowych, zależnie od konstrukcji budynku. To wymiary właśnie tych miejsc są nam potrzebne, aby wykonać produkt dopasowany do Państwa indywidualnych potrzeb.

Aby mieć pewność, że wymiary są dobrze wykonane, niektórzy decydują się na wsparcie specjalistów. Chętnie służymy pomocą. Na wysłanym przez Państwa zdjęciu wskażemy, które dokładnie miejsca należy zwymiarować.

Zachęcamy również do kontaktu z nami w sprawie dodatkowej usługi zwymiarowania Państwa budynku pod usługę montażu rolet zewnętrznych.

Jak przygotować budynek pod żaluzje zewnętrzne?

Aby montaż żaluzji był trwały, należy się upewnić, że budynek spełnia kilka istotnych wytycznych. Jednym z nich jest odpowiednia ilość miejsca, która pozwoli swobodnie zainstalować żaluzje. Dodatkowym elementem są punkty styku żaluzji ze ścianą – należy zadbać o ich odpowiednią izolację.

Miejsce montażu powinno być również łatwo dostępne. Z tego powodu należy dobrze przemyśleć sposób montażu żaluzji. Takie miejsce pozwoli na bezproblemowe przeprowadzenie ewentualnych serwisów i przeglądów.

Jak długo trwa wykonanie zamówienia?

Wykonanie i dostarczenie zamówienia to średnio 7 do 10 dni roboczych. Czas realizacji zależny jest od obłożenia produkcji oraz rodzaju zamówionego towaru.

Czas realizacji liczony jest od momentu pełnego opłacenia złożonego zamówienia. W razie jakichkolwiek w tej kwestii problemów zachęcamy do kontaktu. Gdyby nastąpiły jakiekolwiek zmiany w czasie wykonywania zlecenia, dołożymy starań, aby Państwa poinformować.

Czy poradzę sobie z montażem?

Żaluzje fasadowe, które Państwu oferujemy, powinny być zamontowane przez specjalistów. Gdyby postanowili jednak Państwo samodzielnie zainstalować żaluzje wewnętrzne, chętnie udzielimy podstawowych informacji przydatnych do montażu tego rodzaju produktów. Samodzielny montaż żaluzji może jednak znacznie wpływać na ich poprawne funkcjonowanie.

Oferujemy dodatkową usługę montażu na terenie Wrocławia oraz Zamościa.

Jak wygląda polityka zwrotów?

Produkty, które Państwu oferujemy, wykonywane są indywidualnie, zgodnie z wytycznymi podanymi przez każdego klienta. W związku z tym, że każdy produkt jest spersonalizowany, oferujemy Państwu 24 godziny od opłacenia zamówienia na rezygnację z transakcji.

Powodem jest trudność w późniejszej sprzedaży unikalnych produktów. W razie przekroczenia wskazanego czasu zobowiązujemy Państwa do całkowitego pokrycia wartości zamówienia.

Zadzwoń do nas

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów? Zadzwoń, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania

Zadzwoń do nas

Zostaw numer telefonu

Podaj nam swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie