Jeśli masz pytania lub chcesz zamówić pomiar, zapoznaj się z zasadami działania naszej firmy „Kliknij w link” lub zadzwoń 71 724 50 85

Upalne, letnie dni to zdaniem wielu nie najlepszy czas na wypoczynek w ogrodzie. Silne i parzące słońce sprawia, że w niejednym wypadku czas spędza się przyjemniej wewnątrz pomieszczenia, najlepiej przy włączonej klimatyzacji, tracąc przy tym cenny letni czas na zewnątrz. Jednym z rozwiązań jest dobór odpowiedniej osłony przed słońcem, która pozwoli cieszyć się latem niezależnie od pory dnia – pergole. Pergole zapewniają dużą ilość zacienienia, a tym samym komfort spędzania czasu nawet w pełnym słońcu. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Pergole – czym się wyróżniają?

Pergole to skuteczne osłony przed promieniami słonecznymi, które pozwalają cieszyć się popołudniową kawą w ogrodzie bez obaw przed poparzeniem słonecznym. Pergole to w pewnym sensie osobny rodzaj markiz. Posiadają jednak o wiele wytrzymalszą strukturę, dzięki czemu są bardziej odporne na silny, porywający deszcz i wiatr.

Niektóre modele mogą osiągać pokaźne rozmiary, przez co są jeszcze bardziej stabilne. Takie duże wymiary pozwalają ze swobodą organizować letnie spotkania w ogrodzie nawet na większą liczbę osób. Oczywiście pergole to nie są jedynie pokaźne rozmiary, adoratorzy mniejszych, zgrabniejszych wersji znajdą coś również dla siebie.

W naszej ofercie znajdą Państwo pergole różnych rozmiarów, które wykonujemy z materiałów wysokiej jakości. Każdy produkt konstruowany jest z wyjątkową dokładnością, zgodnie z wymiarami podanymi przez klienta. Ten sposób pozwala zaspokoić wszelkie oczekiwania i potrzeby naszych klientów w dziedzinie osłon przed słońcem na długie lata.

Niektóre modele posiadają szereg możliwości wyboru wśród kolorów i wzorów materiałów. Pozwala to dopasować pergolę pod osobiste upodobania i oczekiwaniu lub pod już panujące w domu kolory. Pergola może stanowić ozdobę samą w sobie lub stanowić jedną całość z budynkiem. Pozwoli na to odpowiednio dobrane poszycie pergoli.

Rodzaje pergoli

Jak skonstruowana jest przeciętna pergola? Poszycie rozkłada się w poziomie, tworząc zadaszenie. Stabilności konstrukcji dodają pionowe słupy, które stanowią podparcie mechanizmu. Taka klasyczna pergola zapewnia dużą ilość zacienienia potrzebnego do komfortowego wypoczynku.

Ten klasyczny rodzaj pergoli często wzbogacany jest belką nośną, na której opiera się większość ciężaru materiału. Dodatkowe zamontowanie rynny pozwoli odprowadzać wodę zbierającą się na materiale, a to sprawi, że posłuży on na dłużej.

Typowe pergole tarasowe to świetne rozwiązanie w przypadku domów z dużym tarasem. Szczególnie dzięki zastosowaniu sprężyn gazowych, rozkładanie tak pokaźnego mechanizmu nie będzie stanowiło większego problemu. Przy odpowiedniemu rozplanowaniu ułożenia materiału, istnieje możliwość stworzenia zamkniętego ogrodu, co pozwoli cieszyć się tym zadaszeniem nawet w późniejszych porach roku.

Inną, również dobrze znaną konstrukcją jest pergola z dodatkowym poszyciem pionowym. Materiał rozciąga się w poziomie, następnie dzięki budowie stelaża powstaje delikatne załamanie materiału do płaszczyzny pionowej. W ten sposób powstaje ściana, która zapewnia cień nawet przy nisko położonym na niebie słońcu.

Ten typ pergoli pozwala na montaż wielu sztuk obok siebie, co jest świetnym rozwiązaniem dla restauracji i ich ogródków. Dodatkową zaletą jest możliwość umieszczenia oznakowania reklamowego na ścianach pergoli, tworząc widoczną dla potencjalnych klientów reklamę.

Pergola ta może zostać zamontowana do ściany, sufitu lub przy pomocy regulowanych wsporników. Wykonanie jej z wysokiej jakości aluminium sprawia, że służy ona na lata i jest szczególnie odporna na korozję. Dodatkowe odprowadzanie wody poprzez zintegrowane rynny pozwalają cieszyć się pergolą na dłużej, ponieważ nagromadzona woda nie uszkadza poszycia i innych jej komponentów.

Niektóre modele można wyposażyć w sterowanie zdalne, a nawet systemy grzewcze i oświetlenie. Dzięki temu ogródek restauracyjny będzie miejscem, które posłuży klientom nie tylko latem.

Najczęściej zadawane pytania

Czym różnią się pergole od markiz? Które są lepsze?

Pergole nazywamy osobnym rodzajem markiz, wobec czego możemy uznawać je za jeden rodzaj osłon przed słońcem. Pergole są jednak bardziej wytrzymałe, dzięki czemu są w stanie wytrzymać większe oddziaływanie czynników zewnętrznych. Co się do tego przyczynia? Fakt, że pergole osiągają duże wymiary, wymaga od nich bardziej wytrzymałych komponentów.

Ile trwa wykonanie zlecenia?

Czas rozpoczęcia zlecenia liczymy od momentu otrzymania pełnej płatności za zamówienie. Od tego punktu zrealizowanie Państwa zamówienia to 7 do 10 dni roboczych.

Czas wykonania produktu zależy od poziomu skomplikowania produktu oraz od poziomu obciążenia produkcji.

Jak dokonać odpowiednich pomiarów?

Pergola to w pewnym sensie inwestycja. Dlatego polecamy skorzystać w tym temacie z pomocy specjalistów. Gdyby jednak zdecydowali się Państwo zmierzyć swój taras samodzielnie pod pergolę, zachęcamy do kontaktu z nami. Poinstruujemy dokładnie, na co zwrócić szczególną uwagę.

Co z montażem pergoli?

Oferujemy Państwu możliwość dodatkowej usługi montażu na terenie Wrocławia i Zamościa. Usługa montażu naszych produktów jest dodatkowo płatna.

Aby uzyskać więcej informacji, zachęcamy do kontaktu z nami.

Zadzwoń do nas

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów? Zadzwoń, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania

Zadzwoń do nas

Zostaw numer telefonu

Podaj nam swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie