Jak urządzić nowoczesny salon

Jak urządzić nowoczesny salon

Chyba większość z nas zgodzi się co do tego, że salon pełni funkcję najważniejszego pomieszczenia w całym domu. Jest to miejsce, gdzie przede wszystkim chcemy przyjmować gości, dlatego staramy się, aby było jak najbardziej funkcjonalne. Po całym dniu wypełnionym obowiązkami cała rodzina spotyka się właśnie w salonie, aby się zrelaksować i odpocząć przed kolejnym dniem.  

Jedna z ważniejszych kwestii, którą należy wziąć pod lupę przy urządzaniu salonu to wybór odpowiedniego metrażu, jak najbardziej ustawny kształt oraz możliwość wprowadzenia praktycznych rozwiązań. 

Projektując wnętrza, warto wziąć przede wszystkim pod uwagę ulubione wzory, kolory oraz materiały. O czym jeszcze należy pamiętać? 

  • Oświetlenie

Światło ma bardzo duży wpływ na to, jaki styl panuje w pomieszczeniu. W nowoczesnych wnętrzach lampy odgrywają istotną rolę. Gdzie w takim razie warto zamocować oświetlenie? 

Jednym ze sposobów na nowocześnie urządzony salon to umieszczenie kilku lampek w podwieszanym suficie. Inna metoda, to delikatne oświetlenie LED zamocowane w elementach wyposażenia pokoju, na przykład na dole komody lub szklanej witryny. Dodatkowe światło może pochodzić także z lamp podłogowych, dopasowanych stylem do reszty mebli. Ponadto bardzo modne stały się ostatnio lampiony podłogowe lub małe latarenki. 

A co w przypadku, gdy salon jest bezpośrednio połączony z kuchnią? Rodzajem oświetlenia można w bardzo funkcjonalny oddzielić te dwie ważne części domu. Na przykład nad wyspą kuchenną można zamocować jedną większą lampę, natomiast w salonie światło powinno być nieco ciemniejsze, co będzie sprzyjać relaksowi. Co powiedzieć o oknach? 

  • Nowatorskie osłony okienne

W nowoczesnym salonie nie można zapomnieć o oknach. Są one przecież widoczne już na pierwszy rzut okna, dlatego warto zadbać także o ten element pokoju. Co sprawdzi się na oknach, aby zachowały modernistyczny charakter? 

 

Jeśli zależy nam dodatkowo na efekcie przytulności, to okno zaopatrz w duże zasłony. Ich wzór można dobrać w taki sposób, aby idealnie współgrały na przykład z poduszkami lub kompletem wypoczynkowym. 

 

Na jaki kolor zasłon się zdecydować? Mocniejsze kolory z pewnością będą wyróżniać się na tle ściany, natomiast barwy beżowe i białe dodadzą lekkości pomieszczeniu. 

 

Nowoczesności wnętrzom dodadzą także dopasowane rolety. Oferta jest naprawdę różnorodna. Na przykład rolety dzień-noc bardzo ładnie podkreślą modernistyczny charakter pomieszczenia i pozwolą zaciemnić salon nawet w środku dnia. Może okazać się to praktyczne, gdy chcemy zaprosić gości na seans filmowy, a na zewnątrz jest jeszcze jasno. Dzięki możliwości integracji z systemem inteligentnego domu rolety mogą być sterowane elektrycznie, a my możemy w tym czasie wygodnie siedzieć na kanapie, popijając gorącą czekoladę. Czy to jedyne rolety pasujące do nowoczesnych wnętrz? Oczywiście, że nie. 

 

Rolety rzymskie nie określają jednolitego stylu i pasują do każdego wnętrza. Posiadają także szczególną właściwość. Mowa o oryginalny mechanizmie, który pozwala delikatnie zdemontować materiał rolety i wymienić go w zależności od naszych preferencji lub zmieniającej się pory roku.  Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga ono demontażu całej rolety, a jedynie materiału. 

  • Wygodne meble i dopasowane dodatki

Zmiana stylu, na przykład ze skandynawskiego na nowoczesny, nie zawsze musi oznaczać wymianę wszystkich mebli oraz zrywanie tapet czy malowanie ścian. Jest na to tańsze i bardziej praktyczne rozwiązanie. Wystarczy, że w salonie pojawi się kilka ciekawych dodatków, które podkreślą jego nowy charakter. Czasami nawet drobna zmiana pozwoli przekształcić nasz salon w nowoczesne wnętrza. Jakie dodatki wzbogacą taki styl? 

Mogą to być designerskie poduszki na sobie, fikuśne ramki na zdjęcia całej rodziny lub koc w mocnym kolorze. 

Nie można zapomnieć o meblach, które w salonie odgrywają ogromną rolę. To, jaki będzie ich układ, zależy od tego, w jaki sposób rodzina lubi spędzać wolny czas. Dla fanów telewizji centralnym punktem będzie wielka kanapa, na które pomieszczą się wszyscy domownicy łącznie z psem. 

Jeśli pasją Twojej rodziny jest czytanie książek, jedną ścianę przeznacz na domową biblioteczkę, a obok wygodny fotel jako miejsce do czytania. Ten kącik koniecznie zaopatrz w dobre światło. Przyda się tam także mały stolik lub półka, na której będzie można położyć kubek herbaty i ciasteczka.  

  • Stylowe ściany 

O nowoczesności wnętrza może także zadecydować nawet jedna ściana. Co oprócz farby można na niej wykorzystać? Obecnie na rynku istnieje bogaty wybór przeróżnych fototapet. Możesz zdecydować się na przykład na taką, która imituje wnętrze loftu. Być może skuszą Cię fototapety imitujące cegłę lub beton. Do nowoczesnego salonu będą pasować także duże napisy lub czarno-białe abstrakcje. 

W większości domów salon jest pomieszczeniem, gdzie cała rodzina korzysta z telewizora. Jak można zaakcentować to w nowoczesnym wnętrzu? Jedną ze ścian, najlepiej sprawdzi się ta naprzeciwko sofy, możesz zostawić pustą, a by w razie potrzeby zamienić ją na projektor kinowy. 

Opcją bardziej luksusową jest projektor ruchomy, który na stałe ukryty jest pod sufitem. Nic bardziej nie cieszy niż wspólne oglądanie filmów, szczególnie w chłodne zimowe poranki. 

Salon urządzony w nowoczesnym stylu to niebanalne rozwiązanie i designerskie meble.

Uzupełnieniem wnętrza są oryginalne osłony okienne takie jak rolety rzymskie lub rolety dzień-noc.

Nie zapomnij także o dodatkach, jednak pamiętając, żeby nie przesadzić z ich ilością.

Całość powinna być praktyczna i funkcjonalna tak, aby cała rodzina chętnie spędzała tam czas.

 

bg_image

Zamów pomiar roletZostaw swój nr tel. Oddzwonimy do Ciebie i zaproponujemy dogodny termin.