Rolety do kuchni

Rolety do kuchni

Kuchnia stanowi niewątpliwie serce domu. To właśnie w tych ścianach, z miłością przygotowywane są posiłki dla całej rodziny. Jest to przede wszystkim wnętrze reprezentacyjne, szczególnie gdy jest bezpośrednio połączone z jadalnią lub salonem. Urządzanie kuchni nie jest zadaniem najprostszym i wymaga sporo pracy i cierpliwości. Z reguły styl, jaki wybierzemy, zostanie z nami przez długie lata. Istotne zatem jest, aby dobrze przemyśleć wybór mebli oraz dodatków. 

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym każdego dnia panują zmienne warunki. Podczas przyrządzania posiłków powstaje spora ilość pary wodnej, wilgoci oraz tłuszczu. Z tego powodu wszelkie dekoracje kuchenne, na przykład rolety okienne, wymagają przemyślanych rozwiązań. W jaki sposób wybrać roletę do kuchni?

 Osłona okienna powinna spełniać kilka wymagań, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z niej jak najdłużej. Na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy kilka ciekawostek: 

  • MATERIAŁ

Jest to kluczowa kwestia, jeśli chodzi o wybór rolety kuchennej. Dlaczego można tak powiedzieć? Przede wszystkim dlatego, że w trakcie gotowania, rolety narażone są na częsty kontakt z parą wodą, oparami tłuszczu, intensywnymi zapachami. Jak zatem dokonać mądrego wyboru? Materiał, na który się zdecydujemy, powinien być przede wszystkim odporny na częste mycie i czyszczenie. Warto sprawdzić właściwości materiału przed dokonaniem zakupu. 

Z pewnością do rolet odpornych na różne warunki, można zaliczyć rolety rzymskie. Dlaczego są wyjątkowe pod tym względem?  Są to rolety, które można z łatwością zdemontować, a następnie wyprać w pralce. Takie rozwiązanie ma jednak swoich przeciwników. Niektórzy uważają, że nie są to odpowiednie rolety do kuchni z uwagi na to, że delikatny materiał, z którego są wykonane, zbytnio absorbuje zapachy. Z kolei częste pranie może doprowadzić do szybszego zniszczenia rolety. Tę kwestię pozostawimy wolnej woli kupującego. 

Praktyczne mogą okazać się rolety poliestrowe, które w łatwy sposób można wyczyścić wilgotną szmatką. Warto pamiętać, aby nie używać mocnych środków czyszczących, aby nie zabarwić rolety.

 Oferujemy duży wybór materiałów odpornych na czyszczenie, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami. 

Ponadto dla naszych klientów posiadamy także bezpłatne próbki materiałów, aby wybór był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb. 

 

  • FUNKCJONALNOŚĆ

W przypadku tak wymagającego pomieszczenia, jakim jest kuchnia, docenia się rozwiązania praktyczne i ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Okno kuchenne jest otwierane częściej niż w innych pokojach, z uwagi na osobliwe zapachy powstałe przy gotowaniu. Ważne zatem jest, aby roleta zamontowana na oknie kuchennym nie utrudniała jego ruchu. 

Najlepszym wyborem będzie roleta zamontowana wewnątrz szyby. Dobrym pomysłem jest w tym wypadku montaż plisy. Jest ona zamontowana bezpośrednio na szybie, dlatego bez problemu możemy otwierać oraz zamykać okno. 

Oprócz tego szczególną właściwością plisy jest to, że możemy sami regulować jej umiejscowienie na oknie. Plisa może być podnoszona zarówno z dołu, jak i z góry. Zapewnia prywatność, dając jednocześnie wgląd na to, co się dzieje na zewnątrz.

Żaluzje drewniane, choć pięknie wyglądają, w kuchni mogą okazać się niepraktyczne. Duża ilość wilgoci oraz tłuszczu może osiadać na drewnianych lamelkach, a my nie będziemy mogli poświęcić codziennie wystarczającej ilości czasu na usuwanie zanieczyszczeń. Żaluzje drewniane sprawdzą się, gdy kuchnia jest połączona z salonem i w ten sposób chcemy zaakcentować, że salon to odrębne pomieszczenie. 

Ponadto rolety kuchenne mogą być zintegrowane z systemem inteligentnego domu. Jest to udogodnienie dostępne nie tylko dla szczególnych miłośników nowoczesnej technologii, ale dla każdego klienta. 

  • KOLOR

Kolor rolety zależy od naszego gustu. Na pewno będzie wyglądać dobrze, gdy roleta stylem oraz barwą nie będzie odbiegała od mebli i innych dodatków. Oprócz kwestii estetycznych warto wiedzieć, że kolorem rolety możemy optycznie zmniejszyć lub wydłużyć pomieszczenie. Ponadto rolety w ciemnych barwach, będą wpuszczały mniej światła słonecznego, przez co pomieszczenie może wydawać się ciemniejsze. Jasne barwy dodadzą kuchni przytulności. 

Jeśli trudno nam podjąć decyzję co do koloru, możemy rozważyć założenie rolety dzień-noc. Jest to roleta, która pozwala w ciągu dnia kontrolować ilość światła słonecznego, a gdy zajdzie taka potrzeba, delikatnie przyciemnić pomieszczenie. Taka roleta jest praktyczna, funkcjonalna i odnajdzie się każdym stylu.

  • DŁUGOŚĆ

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu w ciągu dnia. Większą wagę przykładamy więc do tego, aby zastosowane w niej rozwiązania były dla nas praktyczne i ułatwiały codzienne funkcjonowanie. 

Przy wyborze osłony okiennej do kuchni zwróć uwagę na to czy możliwe jest wykonanie jej na odpowiedni wymiar. Najlepiej, aby była idealnie dopasowana do okna, aby łatwo można było je otwierać. 

Odpowiednio dobrane osłony kuchenne sprawią, że codzienne korzystanie z kuchni będzie przyjemnością. Pamiętając o tym, że w kuchni dużej ilości wilgoci, pary wodnej oraz oparach tłuszczu, wybierz taką roletę, która spełni Twoje wymagania.

 

bg_image

Zamów pomiar roletZostaw swój nr tel. Oddzwonimy do Ciebie i zaproponujemy dogodny termin.