Wybieramy rolety do łazienki

Wybieramy rolety do łazienki

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że łazienka oraz kuchnia to niezbędne wyposażenie każdego domu i mieszkania. Z rozmów z naszymi klientami wiemy także, że są to zarazem pomieszczenia, których projektowanie i urządzanie trwa najdłużej. Dlaczego? Wynika to ze specyfiki tej przestrzeni oraz zmiennych warunków, jakie w nich panują. 

Dzisiaj bierzemy na tapetę (lub chyba bardziej na roletę) łazienkę. Czy z powodu dużej ilości pary, wilgoci oraz suchego powietrza okno w łazience nie powinno być niczym osłonięte? Tak w pierwszej chwili mogłoby się wydawać. Jest to szczególne miejsce w domu, które powinno zapewniać prywatność, ale przy tym także odrobinę relaksu. Obecnie na rynku istnieją ciekawe rozwiązania, które można zastosować w tym pomieszczeniu. Wybierając roletę, kierujmy się przede wszystkim swoimi osobistymi preferencjami, ale miejmy także na uwadze odrębność wnętrza, jakim jest łazienka. 

Rolety do łazienki powinny spełniać pewne wymagania. Co można do nich zaliczyć?

Zobaczmy na listę poniżej:

SPECYFIKA ROLET DO ŁAZIENKI

  • Odporne na wilgoć

To cecha, na którą przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze rolety do łazienki. Zmienna temperatura, jaka ma miejsce w tym pomieszczeniu, skłania nas do korzystania z zawężonej gamy produktów do osłony okna.  Mimo to mamy jednak szereg artykułów do wyboru. 

  • Odporne na częste czyszczenie i kontakt z wodą

Rolety łazienkowe, jak żadne inne osłony, narażone są na bezpośredni kontakt z wodą. Przy dokonywaniu wyboru zwróćmy więc uwagę na to, czy materiał, z którego wykonana jest roleta, jest odpowiednio mocny i trwały. W przypadku łazienki nie sprawdzą się w takim razie rolety wykonane z drewna, ponieważ mogą nie wytrzymać zbyt dużej ilości wody i wilgoci.  

  • Nieinwazyjne użytkowanie okna

Okno w łazience bywa otwierane praktycznie codziennie, dlatego istotne jest, aby roleta okienna zamontowana była w sposób funkcjonalny. Z pewnością już od wczesnego etapu mielibyśmy dosyć rolety, która odstawałaby od okna przy każdym jego uchyleniu czy otwarciu. Najlepszym wyborem będzie w tym przypadku roleta montowana wewnątrz szyby.

  • Nieprzyciemniające pomieszczenia

Roleta zamontowana na oknie łazienkowym nie powinna blokować dostępu do światła słonecznego, ponieważ jest to pomieszczenie, w którym światło odgrywa dużą rolę. Wybierając roletę, zwróć szczególną uwagę na kolor, aby pasował do pozostałych elementów wyposażenia takich jak kafelki czy meble. 

MODELE DO WYBORU

Które rolety sprawdzą się w łazience? Z pewnością te, które spełniają powyższe wymagania. Proponujemy kilka typów do wyboru. 

  • Roleta rzymska

Rolety rzymskie są odporne na wilgoć, dlatego doskonale nadają się do łazienki. Posiadają nowoczesny mechanizm oraz wykonane są z odpowiednich materiałów. Roleta będzie pasowała do każdego typu łazienki. Najczęściej wybierana jest do wnętrz nowoczesnych lub angielskich. 

  • Roleta materiałowa

Decydując się na roletę materiałową, możesz wybierać wśród ponad 300 dostępnych modeli. Jak już wspominaliśmy na początku artykułu, łazienka jest pomieszczeniem wymagającym większej ilości decyzji. Chcemy ułatwić Ci ten wybór, dlatego udostępniamy bezpłatnie próbki materiału, abyś mógł jak najlepiej dopasować roletę do swoich preferencji. Istotne jest to, że montaż rolet jest całkowicie nieinwazyjny i nie wymaga posiadania specjalnych umiejętności oraz skomplikowanych narzędzi. Dodatkowo rolety mogą być podłączone do systemu inteligentnego domu. 

  • Roleta dzień-noc 

Ten typ rolety sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, także w łazience. Co je wyróżnia? Wykonujemy je na wymiar, a materiały użyte do produkcji są najwyższej jakości. Rolety dzień-noc pozwalają kontrolować ilość światła słonecznego wpadającego do pokoju oraz zapewniają prywatność przed ciekawskimi spojrzeniami. Zarazem jednak pozwalają zobaczyć to, co dzieje się na zewnątrz. Ten rodzaj osłon jak najbardziej pasuje także do systemu Smart Home. Może być także sterowana pilotem lub przyciskiem na smartfonie. Pozostałe rolety, które opisujemy, także współpracują z systemem inteligentnego domu. 

  • Roleta plisowana

Roleta plisowana stanowi jedną z ciekawszych osłon okiennych. Co jest cechą charakterystyczną tego rodzaju rolet? Plisa może być odsłaniana na różne sposoby, nie tylko od dołu, jak pozostałe rolety. Plisy składają się w harmonijkę, możemy więc pozostawić ją w różnych pozycjach. Oprócz wymienionej już standardowej pozycji, czyli podniesienie od dołu, możemy także ustawić ją na środku okna lub zasłonić cały dół, aby góra była widoczna. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, z pewnością pasujące do łazienki. Do wyboru jest mnóstwo wzorów, kolorów oraz faktur. Będą idealnie pasować do łazienki w każdym stylu. 

Urządzanie łazienki stanowi nie lada wyzwanie. Chcemy, aby było to pomieszczenie funkcjonalne, wygodne i sprzyjające relaksowi po ciężkim dniu. Asortyment mebli, dodatków i dekoracji jest obecnie tak ogromny, że wszystko zależy od wybranego przez nas stylu oraz zasobności portfela.  

Liczymy na to, że chociaż w niewielkim stopniu pomogliśmy Ci w wyborze osłony okiennej do łazienki.

bg_image

Zamów pomiar roletZostaw swój nr tel. Oddzwonimy do Ciebie i zaproponujemy dogodny termin.